Novinky

30. srpna 2023 - Nezamyslice - Změna připojovacího bodu okruhu Nezamyslice - Němčice přímo do ústředny firmy CETIN.

29. května 2023 - Dřevnovice - Připojení okálů bylo provedeno z Nezamyslic. Stromy zhoustly tak, že spoj z MŠ už nebyl stabilní.

27. dubna 2023 - Dobromilice - Posílení kapacity spoje do Dobromilic.

duben 2023 - Víceměřice - Přestavba přípojného bodu na obecním úřadě.

duben 2023 - Doloplazy - Přestavba přípojného bodu na ŽPSV.

28. března 2023 - Mořice - Přestavba přípojného bodu na zámku.

22. března 2023 - Nezamyslice - Přestavba přípojného bodu na 1. máje 361.

14. února 2023 - Dřevnovice - Drobná přestavba přípojného bodu na mateřské škole.

13. února 2023 - Nezamyslice - Drobná přestavba přípojného bodu na kostele.

2. února 2023 - Pivín - Posílení kapacity spoje do Pivína.

27. října 2022 - Tištín - Výměna problematického 10 GHz spoje do Tištína na jednotky Alcoma.

23. září 2022 - Mořice - Sprovoznění optiky na Vrchoslavské.

20. května 2022 - Nezamyslice - Sprovoznění optiky na západní straně ulice Nádražní.

17. května 2022 - Nezamyslice - Sprovoznění páteřní optické trasy přes Nezamyslice. Veškerá kritická technologie byla přemístěna do serverovny. Všechny spoje po Nezamyslicích tak už běží na optice.

16. května 2022 - Dřevnovice - Sprovoznění sítě na KODUSu.

15. ledna 2022 - Nezamyslice - Dokončeny všechny změny v HW i SW konfiguraci po přechodu na připojení přes VUT Brno. O konektivitu se nyní starají dva HW routery net-x připojené ke core switchi tak, že celý systém, je plně redundantní.

13. ledna 2022 - Dřevnovice - Podávací spoj do Dřevnovic byl přestavěn na technologii 10 GHz.

20. prosince 2021 - Nezamyslice - Změna poskytovatele konektivity - veškerou konektivitu od dnešního dne máme pouze od VUT Brno. celková konektivita je 3 gbit/s a to dvěma na sobě nezávislými optickými okruhy.

Kontakt

Zbyněk Burget
Mlýnská 397
Nezamyslice u Prostějova
798 26

Telefon:
588 580 000-1
739 930 931

e-mail: info(at)burgnet.cz

datová schránka: qujrps2

Údaje o firmě v registru firem

Přihlášení

Upozornění

Změna ceny za upomínky

Česká pošta nám stále zdražuje své služby, proto jsme museli přistoupit ke zdažení upomínek při neuhrazení platby. Upomínky budou dražší od 1. října 2023 a budou stát 120,- Kč.

Změna cen služby SledovaniTV od 1.6.2023

Stále se snažíme vylepšovat naše služby. Aktuálně jsme se rozhodli upravit a hlavně zjednodušit a zpřehlednit naši nabídku IPTV. Ve spolupráci s poskytovatelem naší IPTV - sledovanitv.cz jsme pro Vás připravili nové balíčky, které budou k dispozici pro všechny nové, ale i stávající uživatele od 1. června 2023.

Nové balíčky Startovací, Rodinný a Maximální výrazně usnadňují přehlednost a aktivaci naší služby IPTV. Balíčky jsou sestaveny na základě dlouhodobých preferencí právě Vás - zákazníků s myšlenkou nabídnout všem opravdu plnohodnotnou IPTV.

V nových balíčcích naši uživatelé:

  • dostanou již v základním balíčku žádané kanály CS film (film, horor, mystery)
  • všichni budou mít 3× stream na pc/tablet/mobil (v současném modelu pouze 2×)
  • mají k dispozici službu Zpětného přehrávání až 7 dní + 50 hodin nahrávek
  • základní balíčky již obsahují streamy pro 2 Smart TV nebo set-top boxy
  • službu je možné rozšířit na 3× nebo 4× Smart TV nebo set-top box
  • dostanou více kanálů oproti stávajícímu modelu - celkově 110 kanálů a další budou přibývat
  • možnost přikoupit si doplňkové služby zůstává


Základní cena balíčku je 169,- Kč za balíček Startovací, 399,- Kč za balíček Rodinný a 799,- Kč za balíček Maximální.

V souvislosti s přechodem na nové balíčky již nebude možné nabízet starší balíčky a to ani jako součást našich internetových tarifů. Uživatelům, kteří od nás doposud měli starší balíčky tyto automaticky k datu 1. června 2023 převedeme na balíčky nové.

Současně dochází k drobnému navýšení cen doplňkových balíčků. U těch, které naši zákazníci využívají jsme se ale snažili vyjednat alespoň prozatím zachování cen stávajících, aby byl dopad změn na zákazníky co nejmenší.

Více naleznete v sekci Služby a ceny. Kompletní nový ceník si můžete stáhnout ZDE.

Rozšíření optické sítě v Nezamyslicích 2022

Po dlouhých přípravách se na jaře podařilo provést protlak pod Hanou a propojit tak technologii optické sítě s páteřní technologií umístěnou na Nádražní ulici a s přípojným místem celé sítě ke konektivitě.

Díky tomu bylo možné hlavní routery přestěhovat do serverovny, kde do té doby byla pouze technologie optiky. Páteřní trasy v Nezamyslicích jsou konečně kompletně na optické síti a veškerá páteřní technologie je na jednom místě. Současně byla zprovozněna optická síť na celé západní straně Nádražní ulice.

Pro příští rok plánujeme dostavět optiku ve zbytku Nádražní ulice, ve zbytku ulice Tjabinova a Gen Svobody včetně bytovek na Vyškovské.

Zbývajících lokalit je ještě poměrně dost, tedy ul. Komenského (tady je problém dostat se za koleje), ul. Sportovní a Mlýnská, 30. dubna, Vyškovská a Švermova. Věřte, že intenzivně přemýšlíme nad tím, jak i tam co nejrychleji optiku dostavět.

Přesunutí hlavních routerů do serverovny a dostavba technologie

Díky zprovoznění optiky na Nádražní ulici v Nezamyslicích bylo možné do klimatizované serverovny přesunout veškerou technologii, která se stará o konektivitu celé sítě k internetu.

Podle plánu byl přidán druhý HW router net-x z VUT Brno, core switch byl doplněn o druhou jednotku tak, že jak routery, tak jednotky switche jsou plně redundantní. Každý z routerů je připojen na samostatnou externí linku do internetu. Jedna vede do serverovny VUT v Brně, druhá přes Němčice n/H do serverovny v Praze. Celá tato část technologie je tak plně redundantní a zajištěná proti výpadku jak na straně peeringového uzlu, do kterého jsme připojení, tak proti poruše libovolného routeru nebo switche. Dokonce i v případě přerušení jedné z optických tras kdekoli mezi Nezamyslicemi a Brnem nebo Nezamyslicemi a Prahou dojde k přesměrování veškerého provozu přes druhou trasu a vše by mělo stále fungovat. Jediné, prot čemu prozatím není technologie odolná je delší výpadek proudu v serverovně. V plánu je ale pořízení automaticky startovaného generátoru, který by překlenul i tento případný problém.

Změny v podmínkách služby přenositelnost telefonních čísel a Podmínky změny poskytovatele služby přístupu k internetu od 1.4.2022

Ke dni 1.4.2022 vstupují v platnost nové Podmínky služby přenositelnosti telefonních čísel. Jsou zde detailněji popsány postupy přenosu telefonních čísel jak směrem k naší firmě, tak směrem od nás.

Současně byly zveřejněny Podmínky změny poskytovatele služby přístupu k internetu podle § 34a zákona 127/2005 Sb. (Žákon o elektronických komunikacích)

Změna všeobecných podmínek pro poskytování telekomunikačních služeb od 1.5.2021

Vzhledem k nabytí účinnosti Všeobecného oiprávnění VO-S/1/08.2020-9, museli jsme opět doplnit někeré pasáže do Všeobecných podmínek. Upřesněny byly především definice kvality poskytovaných služeb přístupu k síti internet v pevné i mobilní síti. Jedná se především o kapitoly č. 4 a 5.

Nové znění Všeobecných podmínek platných od 1.5.2021 si můžete přečíst na tomto odkazu.